• OLIMPIADA SPORTOWA PIERWSZAKA

• W dniu 31.05.2016 odbyła się po raz pierwszy Sportowa Olimpiada Uczniów Klas Pierwszych. Impreza w całości została zorganizowana i przygotowana przez rodziców uczniów klas I, a inicjatorkami przedsięwzięcia były pani Lidia Wiślicka oraz pani Karolina Janecka-Molka. Pomoc techniczną zaoferowali nauczyciele świetlicy pod kierownictwem pana Tomasza Muchy. W szacownym jury zasiadali państwo: pani Małgorzata Matuszewska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi pan Tomasz Kacprzak oraz Dyrektor Szkoły pani Magdalena Czwartosz-Bujnowicz. W dziewięciu konkurencjach brali udział wszyscy uczniowie klas pierwszych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w zawodach, które przyczyniły się do rozwijania ogólnej sprawności fizycznej. Wszystkie klasy uczestniczące w olimpiadzie otrzymały puchary, dyplomy oraz piłki.

• Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

• Zarządzeniem Dyrektora Szkoły dzień 27 maja (piatek) 2016r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W świetlicy szkolnej bedą odbywały się zajęcia opiekunczo-wychowawcze w godzinach 6:45-17:00.

• WYPOCZYNEK LETNI

• W SP 205 w czasie wakacji będą zorganizowane półkolonie letnie. Organizujemy 3 turnusy:

1 turnus  - 27.06 - 08.07 2016 r.

2 turnus - 11.07 - 22.07.2016 r.

3 turnus 25.07 - 05.08.2016 r.

Zajęcia będą prowadzone w godzinach 8.00 - 16.00 w dni robocze ( poniedziałek - piątek). Zapewniamy jeden ciepły posiłek w ciągu dnia.   Koszt uczestnictwa dziecka w zajęciach  - 100 zł za turnus ( 10 dni )

Zapisy rozpoczynamy w dniu 20 maja 2016 r.

• Uroczysty apel

• W dniu 29 kwietnia (piątek) 2016r. w hali sportowej odbędzie się uroczysty apel poświęcony 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Akademię przygotowują uczniowie klasy VIb wraz z chórem szkolnym pod opieką p. Marzeny Lorkowskiej i p. Anny Ciekańskiej oraz p. Ewy Kryszczuk.

• Życzenia wielkanocne

•

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy, aby ten czas przepełniony były pokojem, miłością i odpoczynkiem w gronie najbliższych. Niech radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego wniesie nadzieję, a powracająca do życia natura będzie natchnieniem w codziennym życiu. W tym świątecznym czasie przesyłamy Państwu serdeczne życzenia: Wesołego Alleluja!

• Zdobywamy Olimp

• Lista szkół zakwalifikowanych do finału konkursu "Zdobywamy Olimp":

1. SP 34
            2. SP  w Rogowie
            3. SP199
            4. SP 143
            5. SP 23
            6. SP 152
            7. SP 65
            8. SP 120
            9. SP 91
            10. SP 175

Finał konkursu odbędzie się 15.04.2016 roku o godzinie 10.00 w SP 205.

Serdecznie zapraszamy.

• DRZWI OTWARTE

• W związku z założeniami Wydziału Edukacji nasza szkoła bierze udział w "Drzwiach Otwartych" organizowanych pod nazwą "Łódź Otwartych Szkół" w dniu 06.02.2016r (sobota) w godzinach 9:00-14:00.

W tym dniu zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do obejrzenia budynku szkoły , klas, pracowni i zaplecza dydaktycznego.

Natomiast w dniu 4 marca 2016 zapraszamy w godzinach 9-14 do obejrzenia szkoły podczas jej codziennej pracy.

Rodzice wraz z dziećmi spacerując po szkole będą mogli przyjrzeć się prowadzonym lekcjom, zajęciom dydaktycznym i opiekuńczym. W tym dniu mamy otwarte drzwi na wszystkich lekcjach i przerwach.

• Przerwa świąteczna

•   W dniach od 23 grudnia (środa) 2015r. do 01 stycznia 2016r. będzie trawała przerwa świąteczna.  Dni 04.01 (poniedziałek) oraz 05.01. (wtorek) 2016r. zarządzeniem Dyrektora szkoły są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W  tych dniach świetlica szkolna czynna będzie  w godzinach: 6:45 - 17:00. Dzień 06.01. (środa)  jest świętem - dzień wolny. Do szkoły wracamy 07.01 (czwartek) 2016r.

• EWALUACJA ZEWNĘTRZNA

• Uprzejmie prosimy rodziców o wypełnienie ankiety, w ramach ewaluacji zewnętrznej
            w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi. Ankietę będzie można wypełnić „on-line”, adres i kod PIN dostępny na stronie Librus Synergia w wiadomościach.

Ankieta będzie dostępna  tylko w dniu 1.12.2015 r. od godziny 700 do godziny 2200

Dziękujemy za wypełnienie ankiety

• Kangur matematyczny

• Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"  dla uczniów klas III-VI odbędzie się w dniu 17 marca (czwartek) 2016 r. w godzinach 8:55-10:35.Koordynatorem konkursu na terenie szkoły jest p. Anna Matusiak. Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej www.kangur-mat.pl

• Rekolekcje wielkopostne

• Rekolekcje wielkopostne będą odbywać się od 29 lutego do 04 marca 2016r.

Poniedziałek, wtorek, środa (29 lutego-02 marca)

godzina 8:00 nauka dla klas VI

godzina 9:00 nauka dla klas IV i V

Czwartek, piątek (03 i 04 marca)

godzina 8:00 nauka dla klas III

godzina 9:00 nauka dla klas I i II

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków naszych uczniów na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się 11.02.2016 (czwartek) w hali sportowej o godzinie 17:00. W programie artystycznym wezmą udział uczniowie klas I-III oraz zespół taneczny DNA.

• Spotkanie ze sportowcem Damianem Radowiczem

• W dniu 21 marca (poniedziałek) 2016 r. w godzinach 10:00-11:30 odbędzie się prezentacja i spotkanie z byłym sportowcem             p. Damianem Radowiczem. Prezentacja będzie dotyczyła promowania zdrowego żywienia i propagowania prawidłowej postawy podczas treningów sportowych. Uroczystość tę uświetnią swoja obecnością goście z Urzędu Miasta i Parlamentu. W spotkaniu wezmą udział uczniowie klas III, IV i V. Po prezentacji dzieci zostaną zaproszone na trenign praktyczny. Na spotkanie z p. Daminem Radowiczem serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców / opiekunów naszych uczniów.