• Półkolonie - ferie zimowe - styczeń 2023

• W czasie ferii zimowych SP 205 organizuje półkolonie w miejscu zamieszkania.

Czas trwania 10 dni (16.01 - 27.01.2023 r.).

Nabór rozpoczyna się 3 stycznia 2023 r. (wtorek) od godziny 8.00. Proszę o osobiste przyniesienie pobranej i wypełnionej karty kwalifikacyjnej do szkoły. W dniu naboru w budynku B (dawne wejście główne) będzie można zostawić wypełnioną kartę i od razu uzyskać informację o przyjęciu dziecka na półkolonie.

Po wyczerpaniu limitu miejsc - 120, tworzona będzie lista rezerwowa.

Opłata od rodziców - 20 zł dziennie. Można zapisać dziecko na tydzień półkolonii lub 2 tygodnie. Zapewniamy śniadanie, obiad i ciekawe zajęcia pod opieką wychowawców.

Krystyna Rzadkowolska - osoba odpowiedzialna za organizację półkoloni

Karta zgłoszenia - karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku zimowego w SP 205

• Pomoc dla rodziny naszej uczennicy - spłonęło mieszkanie

• Szanowni Państwo,

21 grudnia miało miejsce nieszczęśliwe zdarzenie. Od spięcia przy choince spaliło się mieszkanie i dorobek życia rodziny mieszkającej w Łodzi, przy ul. Cynarskiego. Mieszka tam nasza uczennica. Nikomu na szczęście nic się niestało, wszyscy byli poza domem.

Każda wpłata nawet symboliczna przyczyni się do szybkiego powrotu do codzienności poszkodowanej rodziny.

Wspierajmy się na ile umiemy, w tych trudnych czasach. Dużo ludzi dobrej woli zadeklarowało się do pomocy przy pracach remontowych i sprzątających. Natomiast niezbędne będą materiały i narzędzia do wykonania remontu.

Link do zrzutki:  https://zrzutka.pl/z/cynarskiego

• 9.12.2022 - Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe

• Już tradycją stały się w naszej szkole warsztaty świąteczne, na których spotykają się uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, rodzeństwo oraz nauczyciele z rodzinami. Były całe rodziny od przedszkolaka do...babci. Tym razem wspólnie wykonywaliśmy choinki z piórek, bombki metodą karczocha, kartki świąteczne metodą quilingu i aniołki pod kierunkiem p. Małgorzaty Kmieciak, Katarzyny Depczyńskiej-Samiec, Katarzyny Ślusarskiej i Anety Dybki. Wszyscy dobrze się bawili przy dźwiękach świątecznych piosenek.

• Występ kapeli „Jetelinka” z Jaworzynki

• 🏞⛰️🎶🎻16 grudnia w piątek nasza szkoła gościła kapelę „Jetelinka” z Jaworzynki, która od 36 lat gra muzykę Beskidu Śląskiego, Moraw i pogranicza polsko-słowackiego w formie biesiady. Góralskie przyśpiewki przeplatane były dowcipem i tańcami górali śląskich. Młodsi uczniowie mogli poznać i usłyszeć jak grają góralskie instrumenty muzyczne: piszczałka, fujara, okarynka, róg pasterski oraz zobaczyć stroje góralskie i związane z nimi ciekawostki.

• 🎄☃️🎄☃️🎄 Kiermasz Świąteczny 🎄☃️🎄☃️🎄

• Od 13 do 16 grudnia w naszej szkole był świąteczny kiermasz. Swoimi pracami plastycznymi oraz cukierniczymi cudeńkami chwalili się uczniowie klas IV - VIII. Przy dźwiękach nastrojowych świątecznych piosenek i kolęd 🎶 można było nabyć bożonarodzeniowe przysmaki.

• 🌲Choinka bez bombki?

• Piękne bombki przygotowali uczniowie klas I-III i IV-VIII w naszej szkole. Przygotowaliśmy wystawę i zgodnie z założeniami konkursu wszystkie bombki trafią do podopiecznych łódzkich Domów Pomocy Społecznej.

• Dzień Kibica

• Nowa galeria Dzień Kibica

🇵🇱🏃⚽️DZIEŃ KIBICA⚽️🏃🇵🇱 Dzisiaj o godzinie 20.00 Polska drużyna piłkarska zmierzy się z drużyną Argentyny i zawalczy o wyjście z grupy w Mistrzostwach Świata. Nasi uczniowie i nauczyciele są dziś myślami z reprezentacją Polski i wieczorem będą kibicować przed ekranami telewizorów. Trzymamy kciuki✊️

• Andrzejki 2022

• Nowa galeria Andrzejki 2022

Dzisiaj w szkole, w wigilię św. Andrzja uczniowie mieli możliwość, zgodnie z ludową tradycją, powróżyć sobie i poznać swą przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, by odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj to przede wszystkim zabawa, co widać na załączonych zdjęciach🙂

• Dzień Misia - 25 listopada

• Nowa galeria Dzień Misia - 25 listopada

Tak obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia🥰🐻 Misiowe stroje, misiowy wf, misiowa edukacja. Misie nawet uczyły się z uczniami w ławkach. Na lekcjach przekazały swoją misiową moc, dzięki której wszystko szło jakoś łatwiej. W naszej szkole było dziś bardzo wesoło😉

• "Niepodległa do hymnu"

• Nowa galeria "Niepodległa do hymnu

W ramach obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła uczciła pamięć wspólnym śpiewaniem o godzinie 11.11 i włączyła się do akcji „Niepodległa do Hymnu”. Uczniowie na ostatnich lekcjach z zaciekawieniem słuchali i poznawali bliżej historię naszego kraju.