• II Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”

• 25.04.2024 12:33
        • Zakończyliśmy realizację II Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”, który rozpoczął się we wrześniu 2023 roku.
          Głównym celem projektu było wsparcie edukacji informatycznej i medialnej.
          Cele szczegółowe projektu były następujące:
          • formowanie sprawności kreatywnego podejścia do rozumienia, analizowania i rozwiązywania problemów na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, myślenia algorytmicznego i sposobów reprezentowania informacji;
          • promowanie robotyki i nowoczesnych technologii
          • nabycie umiejętności wykorzystywania narzędzi multimedialnych i informatycznych przez uczniów,
          • wzbogacenie wiedzy i motywacji uczniów do nauki,
          • zwiększenie efektywności uczenia się,
          • promowanie stosowania aktywizujących metod nauczania.
          W ramach koła informatycznego zrealizowaliśmy 13 punktów z czterech modułów. Pracowaliśmy w Canvie Pro, AutoDesk Tinkercad, NotePad++, InterLand, Jigsawplanet, Wordart, Storyboard, PhotoFunia, OctoStudio, Scratchu, Avatarmaker. Zajmowaliśmy się projektowaniem obiektów 3D i drukiem na drukarkach 3D – Adventurer 4. Budowaliśmy roboty wykorzystując klocki Lego oraz Skiware.
          Byliśmy na wycieczce w Virtual House.
          Roboty oraz drukarki wykorzystywane na zajęciach zakupione zostały w ramach Laboratoriów Przyszłości.
        • Aplikacja Autodesk Tinkercad

• 19.01.2024 09:41
        • Na kole informatycznym ramach projektów Laboratorium Przyszłości i "Poznaję technologiczne triki..." poznaliśmy aplikację Autodesk Tinkercad. Projektujemy w niej ciekawe modele 3D (choinki, breloczki do kluczy, modele placów zabaw) a wybrane drukujemy na drukarce 3D Adventurer 4.