• Konkurs "Nie dla agresji i przemocy"

• Zapraszamy wszystkich uczniów klas I - III i IV - VIII do wzięcia udziału w Naszej IV edycji konkursu ogólnołódzkiego "Nie dla agresji i przemocy".

Konkurs jak co roku konkurs organizujemy w trzech wybranych kategoriach: plakat, film i opowiadanie.

W tym roku Honorowy patronat nad konkursem objęło Łódzkie Kuratorium Oświaty.

Naszymi patronami jest również Straż Miejska w Łodzi.

Na zwycięzców konkursu czekają dyplomy, punkty z zachowania i drobne nagrody rzeczowe.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajdziecie metryczki i zgody na udział w konkursie.

W kwietniu w Naszej Szkole odbędzie się gala, na której podsumujemy całą akcję.

Zapraszamy!!!

Regulamin konkursu "Nie dla agresji i przemocy"

• Dzień Świętego Patryka - 15 marca

• Z okazji Dnia Świętego Patryka, zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu kulturowym w naszej szkole w dniu 15 marca 2024 roku (piątek).

Zachęcamy do :

• ubrania się na zielono,
            • obejrzenia wystawy o Irlandii ( 3 piętro w budynku A)
            • wzięcia udziału w mini konkursie : Irlandzkie ciekawostki,
            • odwiedzenia tematycznej ścianki zdjęciowej.

Zapraszam do wspólnej zabawy!

• Dni Otwarte w Szkole Podstawowej Nr 205

• Dnia 10 kwietnia od godziny 9 do 11.30 udostępniamy przyszłym pierwszakom do zwiedzania pawilon D, świetlicę, halę sportową i jadalnię.

Do szkoły będzie można wejść tylko podczas godzin lekcyjnych, w grupach wg. harmonogramu:

• I grupa - 8:55 - 9:40
            • II grupa - 9:50 - 10:35
            • III grupa - 10:45 - 11:30

Grupy zbierają się w szkole przy wejściu D w podanych godzinach dla grup.

Film o szkole -  Szkoła Podstawowa Nr 205

• Kiermasz charytatywny dla Bruna

• W dniu 16.03.2024 (sobota) w godzinach 11 - 16 w naszej szkole odbędzie się kiermasz charytatywny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz 5 letniego chłopca z naszego osiedla - Bruna Osłowskiego, który zbiera środki na terapię genową w USA. Chłopiec jest chory na DMD (Dystrofia mięśniowa Duchenne'a), a terapia w USA jest jedyną nadzieją na odzyskanie przez Bruna pełni zdrowia.

W trakcie kiermaszu będzie można zakupić:

-książki

- zabawki i gry

- ozdoby Wielkanocne

- ozdoby i akcesoria do domu

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Poniżej link do zbiórki na leczenie dla Bruna:

Link do zbiórki na leczenie Bruna