• Zapisanie i wypisanie dziecka ze szkoły

Zapisanie dziecka ze szkoły

Rekrutacja uczniów do szkoły odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami:

• z urzędu – dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły,
        • na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem,
        • jeśli w odpowiedniej klasie są wolne miejsca

Pierwszeństwo w zapisie mają dzieci zameldowane w obwodzie szkoły. Jeśli dziecko zamieszkuje w obwodzie, a nie jest w nim zameldowane, rodzic składa stosowne pisemne oświadczenie.

Rodzice (prawni opiekunowie) dziecka wypełniają pisemną deklarację zapisu dziecka do szkoły.

Lista dzieci przyjętych do  klasy pierwszej na dany rok szkolny ogłaszana jest zgodnie z terminarzem podawanym w miesiącu poprzedzającym rekrutację.

Do klasy programowo wyższej przyjmuje się ucznia na podstawie:

• świadectwa ukończenia klasy niższej w szkole publicznej lub szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej tego samego typu oraz odpisu arkusza ocen wydanych przez szkołę, z której uczeń odszedł,
        • pozytywnych wyników egzaminów klasyfikacyjnych, przeprowadzonych na zasadach określonych w przepisach dotyczących oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów, w przypadku przyjmowania do szkoły ucznia, który spełniał obowiązek szkolny poza szkołą.
        • egzaminy klasyfikacyjne przeprowadza się ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych ujętych w planach nauczania klas niższych od klasy tej szkoły, do której uczeń przychodzi, z wyjątkiem muzyki, plastyki, techniki, wychowania fizycznego,
        • świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą i ostatniego świadectwa szkolnego wydanego w Polsce.

Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) dyrektor szkoły, w obwodzie której dziecko mieszka, może zezwolić na spełnianie przez dziecko obowiązku szkolnego poza szkołą oraz określić jego warunki. Wniosek taki wraz z opinią Poradni psychologiczno-pedagogicznej na kolejny rok szkolny należy złozyc do dnia 31 maja bieżącego roku szkolnego.
        Dziecko spełniające obowiązek w tej formie może otrzymać świadectwo promocyjne poszczególnych klas szkoły podstawowej lub ukończenia tej szkoły na podstawie egzaminów klasyfikacyjnych przeprowadzonych przez szkołę, której dyrektor zezwolił na taką formę spełniania obowiązku szkolnego.

Wypisanie dziecka ze szkoły

Rodzic (prawny opiekun) dziecka przedkłada w sekretariacie szkoły kartę przeniesienia ucznia z potwierdzeniem przyjęcia ucznia do nowej szkoły. Dyrektor szkoły potwierdza podpisem i pieczęcią wypis ucznia na karcie przeniesienia.