• II Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”

• 25.04.2024 12:33
      • Zakończyliśmy realizację II Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”, który rozpoczął się we wrześniu 2023 roku.
        Głównym celem projektu było wsparcie edukacji informatycznej i medialnej.
        Cele szczegółowe projektu były następujące:
        • formowanie sprawności kreatywnego podejścia do rozumienia, analizowania i rozwiązywania problemów na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, myślenia algorytmicznego i sposobów reprezentowania informacji;
        • promowanie robotyki i nowoczesnych technologii
        • nabycie umiejętności wykorzystywania narzędzi multimedialnych i informatycznych przez uczniów,
        • wzbogacenie wiedzy i motywacji uczniów do nauki,
        • zwiększenie efektywności uczenia się,
        • promowanie stosowania aktywizujących metod nauczania.
        W ramach koła informatycznego zrealizowaliśmy 13 punktów z czterech modułów. Pracowaliśmy w Canvie Pro, AutoDesk Tinkercad, NotePad++, InterLand, Jigsawplanet, Wordart, Storyboard, PhotoFunia, OctoStudio, Scratchu, Avatarmaker. Zajmowaliśmy się projektowaniem obiektów 3D i drukiem na drukarkach 3D – Adventurer 4. Budowaliśmy roboty wykorzystując klocki Lego oraz Skiware.
        Byliśmy na wycieczce w Virtual House.
        Roboty oraz drukarki wykorzystywane na zajęciach zakupione zostały w ramach Laboratoriów Przyszłości.