• Virtual House

09.12.2019 10:59

26 listopada byliśmy na zajęciach w Virual House. Virtual House to prawdziwe centrum Wirtualnej Rzeczywistości. Dzieci na stanowiskach VR, przenoszą się w świat przygody. Zwiedzają ponad 90 różnych symulacji i doświadczeń, od lotu w nieważkości, pojedynków rewolwerowych po kolejki górskie i obronę zamku przed orkami, smokami.  Przeżywają również symulacje kolorowe, bajkowe oraz oglądają animowane filmy 360*. Zapoznają się z aplikacjami pozwalającymi młodym osobom wcielić się w przeróżne role. Odwiedzają wirtualny pokój zabawek, aby pobawić się w np.w czarodzieja.

• Ogólnopolski Konkurs Pix Programming Challenge

28.11.2019 10:11
      Od 25.11 od godziny 9.00 trwją eliminacje konkursu Pix Programming Challenge.
      W etapie przygotowującym do konkursu prym wiódł Kuba Sej. Rozwiązał 175 zadań. Kolejne miejsca zajęli: Patryk Krężel 109 zadań rozwiązanych, Sylwia Kruszewska 95 zadań, Jan Pardyka 88 zadań.
      Eliminacje trwają do 25 listopada. Trzymamy kciuki.
    • Pix Programming Challenge

13.10.2019 17:00
      to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Twórcą aplikacji jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

18.10.2019 21:49
      Uczniowie naszej szkoły w dniach 7 – 11 października 2019 roku uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania - CodeWeek.
    • CMI

27.09.2019 14:04
      Szkoła nasza zakwalifikowała się do projektu CMI. Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym. CMI przyczyni się do podniesienia kompetencji dydaktycznych 1500 nauczycieli prowadzących koła informatyczne oraz 12000 uczniów z calej Polski.