• CMI

• 27.09.2019 14:04
      • Szkoła nasza zakwalifikowała się do projektu CMI. Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym. CMI przyczyni się do podniesienia kompetencji dydaktycznych 1500 nauczycieli prowadzących koła informatyczne oraz 12000 uczniów z calej Polski.
      • Zaczynamy 1 października 2019 roku. Nauczycielki informatyki będą prowadzić koło algorytmiczne do końca maja 2020 roku.