• II edycja Centrum Mistrzostwa Informatycznego

06.09.2020 17:31

Również w tym roku szkolnym dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Naucz się profesjonalnego programowania i zapanuj nad algorytmami.

Poznaj informatykę od podszewki.

• Konkurs Ogólnopolski CMI

13.05.2020 16:47
      W ogólnopolskim konkursie programowania w Scratchu zespól w składzie Jan Skrzypczak, Jan Pardyka i Filip Mielczarek zdobył 10 miejsce.
    • Thymio - pierwsze zajęcia z robotem

27.02.2020 11:31

Dzięki uprzejmości firmy AGRAF mieliśmy przyjemność pracować z robotem ThymioDzieci programowały robota w języku Visual Programming Language. Tworzyły programy realizujące następujące zadania:

• ·        Ruch po czarnej linii

• ·        Thymio omija przeszkody

• ·        Thymio porusza się za ręką

• ·        Thymio zatrzymuje się na granicy stołu

• ·        Thymio zmienia kolory wraz z kierunkiem ruchu

•           Realizacja własnych pomysłów

• Tydzień Edukacji Informatycznej

19.12.2019 08:40

Jak co roku, już od 10 lat, na początku grudnia jest obchodzony Tydzień Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week – CSEdWeek. W tym roku uczestniczym w nim w dniach 9 - 15 grudnia 2019. Najpopularniejszą inicjatywą w ramach CSEdWeek jest Godzina Kodowania, której hasłem od lat jest: Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki…
      Nasi uczniowie kodowali w aplikacji Scottie Go z wykorzystaniem tabletów lub rozwiązywali problemy na stronie code.org. Programiści rozwiązywali zadania w języku C++.

• Konkurs Pix Programming Challenge

09.12.2019 13:16
      W eliminacjach polskiej edycji  międzynarodowego konkursu w programowaniu w kategorii wiekowej Rookie uczestniczyło 2213 uczniów. Nina Rybacka rozwiązała 15 na 20 zadań, Filip Milczarek - 17 na 20, dzięki czemu zakwalifikowali się do półfinału. W pólfinale wykonali po 15 zadań, spełnili jedno z dwóch kryteriów dostania się do finału. Czekamy na wyniki końcowe.
      Gratulacje!