• ROK SZKOLNY 2023/2024

Zespół Artystyczny „Pędziwiatry” od czterdziestu lat na scenach teatralnych, muzycznych, festiwalowych w Polsce i za granicą przynosi młodym wykonawcom oraz publiczności radość obcowania z żywiołowym tańcem (różne techniki), muzycznym repertuarem dziecięcym w pięknej oprawie kostiumowej i choreograficznej.  W przyszłym roku będziemy obchodzić Jubileusz Czterdziestolecia. Nasi absolwenci są najlepszą wizytówką miejsca, w którym wszechstronny rozwój, sztuka, wzajemny szacunek i najwyższe wartości towarzyszą od pierwszych artystycznych chwil. Od kilku lat pod opiekuńczymi skrzydłami przyjaznej artystom SP nr 205 prowadzimy grupę zespołu „Pędziwiatry”.

Uczniowie szkoły wraz z naszym zespołem wspaniale reprezentują  kulturę polską na różnych scenach, występowali m.in. na  scenach –  Teatru Dom, Teatru Monopolis, amfiteatru SP nr 34, w koncertach WOŚP.

Zajęcia w SP nr 205   odbywają się w środy w godzinach  13:30 -16.15 .

Być może to początek wyjątkowej przygody dla Państwa dziecka?
        Serdecznie zapraszamy!!!!!

ROK SZKOLNY 2022/2023

3 grudnia artystyczna reprezentacja zespołu Pędziwiatry - uczniów SP NR 205 wzięła udział w mikołajkowym koncercie charytatywnym organizowanym przez Fundację Integracja JP II dla dzieci z niepełnosprawnościami, z rodzin wykluczonych społecznie oraz dzieci - uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Uczniowie znakomicie poradzili sobie zarówno na scenie jak i podczas całej imprezy.