• JĘZYK ANGIELSKI – INFORMACJE

PKT 1 - ZESZYTY:

1a. Uczniowie prowadzą zeszyt do języka angielskiego.

1b. Format zeszytu to A4, A5 lub A6; ilość kart – minimum 32.

1c. Zeszyt do języka angielskiego jest wyłącznie zeszytem do tego przedmiotu. Uczniowie nie zapisują / nie rysują w nim rzeczy, które nie są związane z realizowanym ma lekcjach języka angielskiego materiałem i nie wynikają z poleceń nauczyciela.

1.d Uczniowie prowadzą zeszyty w sposób staranny, unikając zwłaszcza ich podarcia, pogniecenia, poplamienia, polepienia.

1.e Uczniowie notują w zeszytach rzeczy wskazane przez nauczyciela.

1f. Zeszyty podlegają okresowej kontroli i ocenie. Ocena za zeszyt jest integralną częścią oceny na semestr i koniec roku.

PKT 2 - DŁUGOPISY:

2a. Uczniowie posługują się długopisami, których tusz jest niezmazywalny – dotyczy to zarówno notatek w zeszycie, jak i kartkówek / sprawdzianów.

2b. Kolor tuszu – wyłącznie niebieski lub czarny.

2c. Kolor czerwony zarezerwowany jest dla nauczyciela.

PKT 3 - OCENY:

3a. System oceniania jest zgodny z systemem procentowym przyjętym w szkole.

3b. Uczniowie mają prawo do poprawy ocen z prac pisemnych i odpowiedzi ustnych.

3c. Poprawa obejmuje ten sam zakres tematyczny. Pytania / zadania mogą być inne.

PKT 4 – NIEPRZYGOTOWANIE DO LEKCJI:

4a. Uczniom przysługują 4 nieprzygotowania w czasie semestru.

4b. Nieprzygotowanie do lekcji zgłasza się bezpośrednio po rozpoczęciu lekcji, nie później niż do momentu skutecznego zakończenia sprawdzania listy obecności.

PKT 5 - KARTKÓWKI I SPRAWDZIANY:

5a. Niezapowiedziane kartkówki obejmują ostatnie 3 lekcje.

5b. Sprawdziany obejmują tematy wskazane przez nauczyciela i są zapowiadane w terminie przyjętym przez szkołę.

PKT 6 - ZALICZENIE ZALEGŁYCH KARTKÓWEK I SPRAWDZIANÓW:

6a. W przypadku nieobecności uczniowie zaliczają zaległą kartkówkę lub sprawdzian w terminie nie później niż do dnia 08 grudnia 2023 roku w semestrze zimowym oraz nie później niż do dnia 07 czerwca 2024 roku
      w semestrze letnim.

6b. Brak zaliczenia prac we wskazanych wyżej terminach skutkuje oceną niedostateczną z danej kartkówki lub danego sprawdzianu.

PKT 7 – OCENA CELUJĄCA Z PRZEDMIOTU:

7a. Ocenę celująca z przedmiotu na zakończenie semestru / roku mogą otrzymać uczniowie, którzy mieli ocenę minimum bardzo dobrą na zakończenie semestru zimowego i letniego oraz w ocenie nauczyciela kwalifikują się do uzyskania tej oceny.

7b. Zakres materiału konieczny do uzyskania oceny celującej wskazuje nauczyciel.

PKT 8 – PODNIESIENIE OCENY:

8a . Uczniowie mogą starać się o podniesienie oceny z przedmiotu o 1 pkt, tj. z 2 na 3, z 3 na 4 oraz z 4 na 5.

8b. Chęć podniesienia oceny zgłaszają na początku półrocza nauczycielowi.

8c. Nauczyciel wyznacza wówczas uczniom comiesięczne zadania / prace do wykonania, np. nauczenie się kilkunastu zwrotów w języku angielskim, przygotowanie krótkiej prezentacji dot. wybranych zagadnień gramatycznych, przygotowanie wypowiedzi w języku angielskim na wskazany przez nauczyciela temat.

8d. Praca uczniów musi być systematyczna; zadania dodatkowe wyznaczane są co miesiąc i muszą zostać wykonane wszystkie z wynikiem pozytywnym.