• W czym mogę pomóc?

Kiedy zgłosić się do szkolnego pedagoga specjalnego?

RODZIC:

1. Kiedy Twoje dziecko otrzymało z poradni orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i nie do końca wiesz, co to oznacza w praktyce.

2. Kiedy potrzebujesz wsparcia w zastosowaniu zaleceń orzeczenia swojego dziecka.

3. Kiedy Twoje dziecko zaczyna przejawiać niepokojące zachowania lub zaburzenia i potrzebujesz porady.

4. Kiedy Twoje dziecko ma trudności w uczeniu się/ zapamiętywaniu/ koncentracji uwagi.

5. Kiedy Twoje dziecko ma trudności adaptacyjne, obniżoną samoocenę liub nie odnajduje się w środowisku skzolnym z powodu swoich zaburzeń/ niepełnosprawności.

NAUCZYCIEL

1. Kiedy masz w klasie ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i potrzebujesz stworzyć dokumenctację dotyczącą udzielania pomocy pp.

2. Kiedy Twój uczeń przejawia niepokojące zachowania, podejrzewasz jakieś zaburzenia lub niepełnosprawności i chcesz skierować Rodziców do poradni na diagnozę.

3. Kiedy potrzebujesz diagnozy swojego ucznia w zakresie specyficznych trudności w uczeniu się (dysleksja/dysgrafia/dysortografia) lub innych zaburzeń.

4. Kiedy Twój uczeń z orzeczeniem zaczyna się niepokojąco zachowywać i potrzebujesz wsparcia w czasie lekcji.

5. Kiedy chcesz pogadać i wyrzucić z siebie emocje nagromadzone podczas dnia pracy.

UCZEŃ:

1. Zawsze!