• Wymagania

•

Na koniec semestru i roku szkolnego uczeń otrzymuje ocenę opisową. W ciągu roku szkolnego z wypowiedzi pisemnych, ustnych, kartkówek i sprawdzianów uczeń jest oceniany na bieżąco w formie punktacji:

•  6 punktów otrzymuje uczeń, gdy wiadomości i umiejętności opanowane są w 100% i wykona dodatkowe ćwiczenie lub ćwiczenia trudniejsze,

• 5 punktów otrzymuje uczeń, gdy wiadomości i umiejętności opanowane są w 96-90%,

• 4 punkty otrzymuje uczeń, gdy wiadomości i umiejętności opanowane są w 89-70%,

• 3 punkty otrzymuje uczeń, gdy wiadomości i umiejętności opanowane są w 69-50%,

• 2 punkty otrzymuje uczeń, gdy wiadomości i umiejętności opanowane są w 49-30%,

• 1 punkt otrzymuje uczeń, gdy wiadomości i umiejętności opanowane są na mniej niż 29%.

Uczeń otrzymuje punkty za:

• klasówki,

• kartkówki,

• prace domowe,

• przygotowanie do lekcji (zeszyt, ćwiczenia, podręcznik, strój gimnastyczny, przygotowane przybory szkolne potrzebne do zajęć)    3 minusy – 1 punkt z edukacji matematycznej i polonistycznej, plastycznej, muzycznej, zajęć komputerowych, wychowania fizycznego. Trzecie nieprzygotowanie lub brak pracy domowej skutkuje punktem 1;

• aktywność na lekcji (5 plusów – 5 punktów),

• projekty,

• odpowiedzi ustne;

• prace pisemne.

O sprawdzianie uczeń dowiaduje się z tygodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli uczeń otrzyma z testu ilość punktów, która go nie satysfakcjonuje (dotyczy wyłącznie 1 lub 2 punktów),  ma prawo do jej poprawy w terminie 14 dni od momentu przekazania uczniowi informacji o ocenie, w terminie uzgodnionym z nauczycielem i nie więcej jak jeden raz. Uczeń nieobecny na teście ma obowiązek napisania go w następnym, uzgodnionym z nauczycielem terminem. Kartkówki mogą być niezapowiedziane i uzupełniane (jeśli nauczyciel uzna taką potrzebę) przez ucznia w przypadku jego nieobecności.  W przypadku nieobecności uczeń ma obowiązek uzupełnić wiadomości w ciągu tygodnia, a sposób sprawdzenia tego materiału określa nauczyciel.

Prace domowe wymagające krótszego czasu na przygotowanie mogą być zadawane z lekcji na lekcję. Na wykonanie trudniejszych zadań uczeń otrzyma dłuższy czas. Prace domowe sprawdzane są na bieżąco i mogą być punktowane. Brak pracy domowej lub nieprawidłowo wykonana praca przez ucznia powinna  być uzupełniona lub poprawiona na następny dzień i pokazana nauczycielowi.

W ciągu semestru uczeń może być trzy razy nieprzygotowany do lekcji bez konsekwencji o czym zgłasza nauczycielowi przed lekcją. Nieprzygotowanie odnotowywane jest w dzienniku lekcyjnym umownymi literami „np” lub "-". Trzykrotne nieprzygotowanie do lekcji skutkuje otrzymaniem 1 punktu. Brak przygotowania spowodowany dłuższą chorobą lub szczególnymi wypadkami losowymi rozpatruje się indywidualnie.

Punkty są jawne zarówno dla ucznia, jak i jego rodziców (prawnych opiekunów).