• Warunki uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z języka polskiego

w klasach IV - VII

1.  Frekwencja na zajęciach z danego przedmiotu nie niższa niż 85% (z wyjątkiem długotrwałej choroby lub trudnej sytuacji rodzinnej)

2.  Przystąpienie do wszystkich przewidzianych przez nauczyciela form sprawdzianów i prac pisemnych.

3.  Skorzystanie ze wszystkich oferowanych przez nauczyciela form poprawy.

4. W przypadku starania się o ocenę bardzo dobrą lub celującą - sukces w polonistycznym konkursie szkolnym lub pozaszkolnym (I, II, III miejsce lub wyróżnienie).

5. Wykonanie jednego w miesiącu zadania dodatkowego zaproponowanego przez nauczyciela, np.: plakat, mapa myśli, prezentacja multimedialna, projekt, dodatkowe wypracowanie.

6. Przeczytanie dodatkowej lektury uzupełniającej i zaliczenie jej w czasie konsultacji.

7. Wyrażenie chęci poprawy oceny w terminie do 2 tygodni od dnia wystawienia oceny semestralnej.

w klasie VIII

3.  Skorzystanie ze wszystkich oferowanych przez nauczyciela form poprawy.

5. Wykonanie raz w miesiącu pełnego arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego wskazanego przez nauczyciela i omówienie go w czasie konsultacji.

6. Wyrażenie chęci poprawy oceny w terminie do 2 tygodni od dnia wystawienia oceny semestralnej.