• Warunki uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z języka polskiego

        • Warunki uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z języka polskiego 

          w klasach IV - VII

          1.  Frekwencja na zajęciach z danego przedmiotu nie niższa niż 85% (z wyjątkiem usprawiedliwionej nieobecności trwającej, co najmniej dwa tygodnie). 

          2.  Przystąpienie do wszystkich przewidzianych przez nauczyciela form sprawdzianów i prac pisemnych.

          3.  Skorzystanie ze wszystkich oferowanych przez nauczyciela form poprawy.

          4. W przypadku starania się o ocenę celującą - sukces w konkursie polonistycznym (na etapie szkolnym lub pozaszkolnym) - I, II, III miejsce lub wyróżnienie.

          5. Po spełnieniu wszystkich powyższych warunków uczeń, który chce uzyskać ocenę wyższą niż przewidywana powinien wykonać raz w  miesiącu jedną pracę dodatkową (stopień trudności pracy uzależniony jest od oceny, o jaką uczeń się ubiega: jako pracę dodatkową rozumie się: mapa myśli, plakat, prezentacja multimedialna, referat, lapbook, dodatkowe wypracowanie, dodatkowa lektura uzupełniająca i zaliczenie jej podczas konsultacji).

          6. Prace powinny być wykonywane od października do maja (osiem prac).

          7. Wykonana praca nie podlega każdorazowej ocenie. Uczeń może uzykać zaliczenie pracy lub brak zaliczenia. W przypadku braku zaliczenia uczeń może w ciągu 7 dni pracę poprawić/ uzupełnić.

          8. Zaliczenie wszsytkich przewidziany prac w terminie skutkuje uzyskaniem na koniec roku szkolnego oceny wyższej niż przewidywana.

          UWAGA! W przypadku uzasadnionej trudnej sytuacji życiowej możliwe jest uzyskanie oceny wyższej niż przewidywana przy wykonaniu siedmiu z ośmiu obowiązkowych prac. 

           Warunki uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z języka polskiego w klasie VIII

          1.  Frekwencja na zajęciach z danego przedmiotu nie niższa niż 85% (z wyjątkiem długotrwałej choroby lub trudnej sytuacji rodzinnej)

          2.  Przystąpienie do wszystkich przewidzianych przez nauczyciela form sprawdzianów i prac pisemnych.

          3. Skorzystanie ze wszystkich oferowanych przez nauczyciela form poprawy.

          4. W przypadku starania się o ocenę bardzo dobrą lub celującą - sukces w polonistycznym konkursie szkolnym lub pozaszkolnym (I, II, III miejsce lub wyróżnienie).

          5.  Wykonanie raz w miesiącu pełnego arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego wskazanego przez nauczyciela. Arkusz powinien być wykonany na ocenę, do której uczeń aspiruje. Ocena  nie trafia do dziennika po każdorazowym sprawdzeniu. Jest warunkiem podwyższenia oceny końcowej.

          6. Prace powinny być wykonywane od października do maja (osiem prac).