• Wymagania obowiązujące na lekcjach języka niemieckiego

• Wymagania na lekcjach języka niemieckiego w kl. VII-VIII:

1. Na lekcje przychodzimy punktualnie.
          2. Przygotowany uczeń posiada podręcznik, zeszyt ćwiczeń i zeszyt przedmiotowy. Zawsze ma odrobioną pracę domową.
          3. Jeśli uczeń nie posiada jednej z wymienionych rzeczy, ma obowiązek na początku lekcji zgłosić to nauczycielowi.
          4. Nauczyciel odnotowuje to w dzienniku, wpisując nieprzygotowanie. Uczęń ma prawo do trzech nieprzygotowań w semestrze beż żadnych konsekwencji. Czwarte nieprzygotowanie jest równoznaczne z otrymaniem oceny niedostatecznej. Każdy kolejny minus to kolejna ocena niedostateczna.
          5. Jeśli uczeń nie zgłosi nauczycielowi braku pracy domowej i zostanie zapytany o nią w trakcie lekcji, otrzymuje ocenę niedostateczną.
          6. Za aktywną pracę na lekcji uczeń może otrzymać plus odnotowany przez nauczyciela w zeszycie przedmiotowym – 5 plusów = ocena bardzo dobra. Za brak pracy na lekcji uczeń otrzymuje minusa(-).
          7. Prace domowe długoterminowe zadawane są 1-2 tygodnie wcześniej. Za brak pracy domowej w wyznaczonym terminie uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną. Prace domowe wymagające krótszego czasu na przygotowanie zadawane są z lekcji na lekcję.
          8. Sprawdziany zapowiadane są  co najmniej tydzień przed wyznaczonym terminem. Nauczyciel zawsze podaje zakres sprawdzianu.
          9. Kartkówki mogą być niezapowiedziane. Zakres materiału – 3 ostatnie lekcje.
          10. Uczeń ma prawo poprawić ocenę niedostateczną lub dopuszczającą. Może zrobić to w wyznaczonym przez nauczyciela terminie.
          11. Kartkówki i sprawdziany oceniane są według podziału procentowego:

Kartkówki

Sprawdziany

Podział procentowy

Ocena

Podział procentowy

Ocena

bardzo dobry

celujący

dobry

bardzo dobry

dostateczny

dobry

dopuszczający

dostateczny

niedostateczny

dopuszczający

niedostateczny

1. Każdy rozdział tematyczny zakończony jest testem, o którym uczniowie dowiadują się z tygodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli uczeń otrzyma z testu ocenę, która go nie satysfakcjonuje (dotyczy wyłącznie oceny niedostatecznej lub dopuszczającej) ma prawo do jej poprawy w terminie 14 dni od momentu przekazania uczniowi informacji o ocenie, w terminie uzgodnionym z nauczycielem i nie więcej jak jeden raz. Uczeń nieobecny na teście ma obowiązek napisania go w następnym, uzgodnionym z nauczycielem terminem. Po upływie 2 tygodni, w przypadku, gdy uczeń nie przystąpi w wyznaczonym terminie do testu, uczeń otrzyma ocenę niedostateczną.
          2. W przypadku nieobecności uczeń ma obowiązek uzupełnić wiadomości w ciągu 7 dni. Sposób sprawdzenia tego materiału określa nauczyciel.
          3. Ocena semestralna oraz końcoworoczna wystawiana jest według średniej ważonej. Średnia ważona jest niepodważalna. Waga komponentów (tj. sprawdzianu, kartkówek itd.) jest wyszczególniona w dzienniku elektronicznym.
          4. Oceny semestralne i końcoworoczne wystawiane są według średnich:

0 - 1,5 – niedostateczny

1,51 – 2,6 – dopuszczający