• Wymagania na lekcjach języka angielskiego klasy IV-VIII

• Wymagania na lekcjach języka obcego w kl. IV-VIII:

1.      Na lekcje przychodzimy punktualnie.

2.      Przygotowany uczeń posiada podręcznik, zeszyt ćwiczeń i zeszyt przedmiotowy. Zawsze ma odrobioną pracę domową.

3.      Jeśli uczeń nie posiada jednej z wymienionych rzeczy ma obowiązek na początku lekcji zgłosić to nauczycielowi.

4     Nauczyciel odnotowuje to w dzienniku stawiając np– 5 np = ocena niedostateczna. Każdy kolejne np– ocena niedostateczna.

5.      Jeśli uczeń nie zgłosi nauczycielowi braku pracy domowej i zostanie zapytany o nią w trakcie lekcji, otrzymuje ocenę niedostateczną.

6.      Za aktywną pracę na lekcji uczeń może otrzymać plus odnotowany przez nauczyciela w zeszycie przedmiotowym – 5 plusów = ocena bardzo dobra. Za brak pracy na lekcji uczeń otrzymuje minusa(-).

7.      Prace domowe długoterminowe zadawane są 1-2 tygodnie wcześniej. Za brak pracy domowej w wyznaczonym terminie uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną. Prace domowe wymagające krótszego czasu na przygotowanie zadawane są z lekcji na lekcję. Pracę domową można poprawić w przeciągu tygodnia, pod warunkie,iż przyniesiona praca zostanie oceniona na minimum ocenę dostateczną.

8.      Sprawdziany zapowiadane są  co najmniej tydzień przed wyznaczonym terminem. Nauczyciel zawsze podaje zakres sprawdzianu.

9.  Kartkówki mogą być niezapowiedziane. Zakres materiału – 3 ostatnie lekcje.

10.  Uczeń ma prawo poprawić ocenę niedostateczną, dopuszczającą. lub dostateczną Może zrobić to w wyznaczonym przez nauczyciela terminie.

11.  Kartkówki i sprawdziany oceniane są według podziału procentowego

Sprawdziany i kartkówki

Podział procentowy

Ocena

celujący

99% - 90%

bardzo dobry

89% - 75%

dobry

74% - 50%

dostateczny

49% - 30%

dopuszczający

29% -

niedostateczny

13.  Każdy rozdział tematyczny zakończony jest testem, o którym uczniowie dowiadują się z tygodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli uczeń otrzyma z testu ocenę, która go nie satysfakcjonuje (dotyczy wyłącznie oceny niedostatecznej lub dopuszczającej) ma prawo do jej poprawy w terminie 14 dni od momentu przekazania uczniowi informacji o ocenie, w terminie uzgodnionym z nauczycielem i nie więcej jak jeden raz. Uczeń nieobecny na teście ma obowiązek napisania go w następnym, uzgodnionym z nauczycielem terminem. Po upływie 2 tygodni, w przypadku, gdy uczeń nie przystąpi w wyznaczonym terminie do testu, uczeń otrzyma ocenę niedostateczną.

14.  W przypadku nieobecności uczeń ma obowiązek uzupełnić wiadomości w ciągu 7 dni. Sposób sprawdzenia tego materiału określa nauczyciel.

15.  Ocena semestralna oraz końcoworoczna wystawiana jest według średniej ważonej. Średnia ważona jest niepodważalna. Waga komponentów (tj. sprawdzianu, kartkówek itd.) jest wyszczególniona w dzienniku elektronicznym.

16.  Oceny semestralne i końcoworoczne wystawiane są według średnich:

0 - 1,5 – niedostateczny

1,51 – 2,6 – dopuszczający