• Lekcja wf prowadzona przez Mistrzynie Olimpijskie

• W czwartek 20 października uczennice klas ósmych brały udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego, prowadzonej przez Mistrzynie Olimpijskie, Mistrzynie Świata, Europy i Polski:

Joannę Fiodorow, Annę Puławską, Małgorzatę Hołub-Kowalik, Patrycję Maliszewską.

Zajęcia odbyły się w hali na Małachowskiego w ramach Projektu "Mistrzynie w szkołach" organizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak, a sama Otylia była obecna, ćwiczyła z uczestniczkami i motywowała je do wysiłku.

Podczas zajęć dziewczyny wylewały "siódme poty", jednocześnie dobrze się bawiąc, a po skończonych ćwiczeniach uczestniczyły we wspólnej rozmowie, podczas której Mistrzynie chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Spotkanie miało zmotywować dziewczyny do aktywności fizycznej oraz pogłębić wiarę w siebie i swoje możliwości.

• Ślubowanie uczniów klas pierwszych - 20 października 2022

• W czwartek 20 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Uczniowie zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze i tańczyli.

Pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 205 w Łodzi.

Zdjęcia były zrobione aparatem fotograficznym kupionym dzięki środkom z Laboratorium Przyszłości.

• Laboratoria przyszłości

• Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Więcej informacji w zakładce: Projekty, programy - Laboratoria Przyszłości

• Zdjęcia

• W dniach 7 października oraz 10, 11 i 12 października w szkole będą robione zdjęcia klasowe wg. grafiku:

• Obiady w roku szkolnym 2022/2023

• Obiady w Szkole Podstawowej Nr 205 w roku szkolnym 2022/2023 będzie przygotowywała firma K-W Gastro

Wszystkie posiłki będą przygotowywane na miejscu w szkolnej kuchni.

Informacje w zakładce: Obiady

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 - harmonogram

• klasy pierwsze - spotkanie na hali sportowej o godz. 9.00
            • klasy drugie i trzecie - spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej o godz. 9.30
            • klasy czwarte - uczniowie czekają na wychowawców przy szatniach przy wejściu B o godz. 10.00, stamtąd wychowawca zabiera uczniów do sali
            • klasy piąte i szóste - spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej o godz. 10.30
            • klasy siódme i ósme - spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej o godz. 11.00

Sale, w któych odbędą się rozpoczęcia roku szkolnego:  klasy - wychowawcy i sale

• Półkolonie - lipiec 2022 II turnus - 2 tydzień

• Nowa galeria Półkolonie - lipiec 2022 II turnus - 2 tydzień została dodana do albumu fotograficznego

Drugi tydzień półkolonii w lipcu 2022 - II turnus:

• dzieci były na kręglach - kręgielnia w sukcesji - Król kul
            • warsztaty w Eksperymentarium  „Pokaz z ciekłym azotem”
            • warsztaty w Ogrodzie Botanicznym
            • „Apteka na łące i w ogrodzie…” i spacer po ogrodzie
            • warsztaty dziennikarskie w Domu kultury "Widok"
            • wycieczka do Multikina na film - "Niezgaszalni".
          • Półkolonie - lipiec 2022 I turnus - 1 tydzień

• Nowa galeria Półkolonie - lipiec 2022 I turnus - 1 tydzień została dodana do albumu fotograficznego

Drugi tydzień półkolonii w lipcu 2022 - I turnus:

• zajęcia plastyczne, muzyczne, gra miejska w bibliotece na Gdańskiej 8
            • EC1 - zwiedzanie z przewodnikiem, oglądanie panoramy miasta na tarasie widokowym, doświadczenia na ścieżkach edukacyjnych
            • wycieczka do Orientarium i Łódzkiego ZOO
            • Zabawa w kręgielni Król kul
            • Letnie warsztaty muzyczne w Strefie Kultury Otwartej – Beatbox

• Półkolonie letnie - lipiec 2022 - 2 turnus

• Szanowni Państwo, podaję kilka najważniejszych informacji dotyczących rozpoczęcia półkolonii.

Dzieci wchodzą wejściem C. Przy wejściu wychowawcy informują o przydziale do grup, a rodzice, którzy nie przysłali upoważnień, wypisują upoważnienie do odbioru dziecka lub zgodę na samodzielny powrót.

Proszę, aby dzieci miały ze sobą napój lub wodę. Zapewniamy śniadanie (bułka) i obiad (2 danie i kompot).

Ramowy program dnia:

7.00 - 8.30 - zbieranie się dzieci

8.30 - 9.00 śniadanie

9.00 - 13.30 - zajęcia programowe ( kino, warsztaty itd.)

13.30 - 14.30 obiad

14.30 - 16.00 - zajęcia prowadzone przez wychowawców (sportowe na hali lub Orliku)

16.00 - 17.00 - rozchodzenie się dzieci do domu

Poniżej harmonogram pierwszego turnusu:

Harmonogram półkolonii letnich - lipiec 2022 - 2 turnus

• Półkolonie - informacje

Ramowy program dnia:

7.00 - 8.30 - zbieranie się dzieci

8.30 - 9.00 śniadanie

9.00 - 13.30 - zajęcia programowe ( kino, warsztaty itd.)

13.30 - 14.30 obiad

16.00 - 17.00 - rozchodzenie się dzieci do domu

Poniżej harmonogram pierwszego turnusu:

Harmonogram półkolonii letnich - lipiec 2022 - 1 turnus