• MUZYKA

Stopień niedostateczny

Nie przewiduję

Stopień dopuszczający

Uczeń musi opanować elementarne wiadomości i umiejętności. Przy pomocy nauczyciela powinien wykonywać proste ćwiczenia i uczestniczyć w zabawach, a także śpiewać i grac na instrumentach.

Stopień dostateczny

Uczeń powinien uczestniczyć w ćwiczeniach i zabawach muzycznych oraz współpracować w grupie. Podejmuje również samodzielne próby śpiewu i muzykowania.

Stopień dobry

Uczeń powinien właściwie posługiwać się terminologią przedmiotową i rozwiązywać typowe problemy oraz stosować wiedze muzyczną w praktyce. Aktywnie uczestniczyć w działaniach muzycznych na lekcji.

Stopień bardzo dobry

Uczeń bierze udział w dyskusjach na temat muzyki i potrafi uzasadnić swoje poglądy. Chętnie uczestniczy również w różnorodnych działaniach muzycznych na terenie szkoły i poza nią.

Stopień celujący

Uczeń przejawia szczególne zainteresowania muzyką i wykazuje dużą znajomość treści poza programowych. Powinien także wykazywać się zaangażowaniem i twórczą inicjatywą w działaniach grupowych. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym szkoły i regionu.

Sprawdzanie i ocenianie

Oceniając postępy ucznia, brane są pod uwagę: rozwój umiejętności wokalnych i instrumentalnych, opanowanie wiedzy, odpowiednia postawa, aktywność na lekcji jak również uczestnictwo w szkolnych i pozaszkolnych imprezach muzycznych. Ponadto oceniane jest także przygotowanie przez uczniów dodatkowych informacji na podstawie różnych źródeł.

Warunki uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej muzyki

Warunki uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z muzyki

1. Aktywny udział  ucznia w lekcjach muzyki.
          2. Prowadzi systematycznie i w sposób schludny zeszyt.

Tematyka i terminy oddawania poszczególnych etapów projektu:

1.Wybitny kompozytor

2. Wybrany gatunek muzyki

3. Lapbook muzyczny

Uczeń dokonuje wyboru  tematu, na  który gromadzi wiadomości  podczas roku szkolnego.

Ad.1 Uczeń wykonuje plakat i referat poświęcony wybranemu kompozytorowi.

Praca powinna mieć co najmniej wymiary formatu A1, być staranna, posiadać przemyślaną kompozycję.

Referat powinien zawierać minimum 250 wyrazów i  wiadomości z biografii oraz twórczości kompozytora. Oceniana będzie umiejętność doboru informacji, rzetelność i poprawność językowa.

Ad.2 Uczeń dokonuje wyboru gatunku muzyki – prezentacja multimedialna.

Prezentacja powinna zawierać minimum 10 slajdów i 5 ilustracji muzycznych z wybranego gatunku muzyki.

Ad.3 Wykonanie lapbooka muzycznego

Uczeń w lapbooku dokumentuje każdy temat lekcji muzyki. Ilustruje, wyszukuje i zamieszcza dodatkowe informacje. Graficzna kompozycja lapbooka powinna być estetyczna i staranna.

Wybrany temat uczeń prezentuje przed klasą – 5 min.

Termin maj 2018