• O mnie

        • Witam wszystkich rodziców i uczniów na mojej stronie!

          Jestem wychowawcą klasy III D. Moi uczniowie to mądre i utalentowane dzieciaki. Postaram się wykorzystać ich potencjał w rozwijaniu ich osobowości i umiejętności.

          Ponieważ ponad wszystko cenię ludzkie życie, nauczam dzieci jak je ratować. Dlatego prowadzę w szkole zajęcia z zakresu pierwszej pomocy o nazwie "Ratowniczek". Dzięki nim już w klasie
          II i III nasi uczniowie uczą się udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

          Przedmiotowy system oceniania

          Edukacja wczesnoszkolna

          Ocenie podlegają:

          wiedza przedmiotowa: zapamiętywanie oraz rozumienie nauczanego materiału.

          prace i zadania domowe: uczeń ma obowiązek odrabiać je systematycznie. W przypadku długotrwałej nieobecności (powyżej tygodnia) uczeń może uzupełnić wszystkie dotychczasowe wiadomości i zaległe zadania w ciągu 7 dni od powrotu do szkoły lub w innym terminie ustalonym przez nauczyciela uczącego.

          klasówki/sprawdziany wiedzy: obejmujące materiał z co najmniej trzech tematów lekcyjnych. Trwają, co najmniej, 40 minut. Istnieje możliwość jednorazowej poprawy

          pracy, gdy uczeń otrzymał ocenę poniżej dostatecznej. Poprawa może być, wówczas, co najwyżej, na ocenę bardzo dobrą. O sposobie i terminie poprawy decyduje nauczyciel. Prace klasowe/sprawdziany są zapowiadane z tygodniowym wyprzedzeniem. Klasówki oceniane są według następującego przedziału procentowego:

          100% (+ zadanie dodatkowe o podwyższonym stopniu trudności) ocena celująca (6)

          90-99% -ocena bardzo dobra (5)

          75-89% -ocena dobra (4)

          50-74% -ocena dostateczna (3)

          30-49% -ocena dopuszczająca (2)

          0 -29% -ocena niedostateczna (1)

          kartkówki: pisemne prace obejmujące materiał do trzech tematów lekcyjnych. Nie podlegają poprawie, chyba, że nauczyciel wyrazi na to zgodę. Nie muszą być zapowiadane z wyprzedzeniem. Kartkówka trwa od 5-20 minut. Kartkówki oceniane są według następującego przedziału procentowego:

          90-100% -ocena bardzo dobra (5)

          75-89% -ocena dobra (4)

          50-74% -ocena dostateczna (3)

          30-49% -ocena dopuszczająca (2)

          0 -29% -ocena niedostateczna (1)

          ***W wyjątkowych sytuacjach (np. gdy w pracy znajdzie się zadanie dodatkowe, o podwyższonym stopniu trudności, uczeń może otrzymać ocenę wyższą-celującą).

          •testy sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem: oparte są na krótkim tekście, po przeczytaniu którego uczeń musi odpowiedzieć na pytania zamknięte lub otwarte, dotyczące przeczytanej treści. Ocena nie podlega poprawie, chyba, że nauczyciel wyrazi na to zgodę.

          Głośne czytanie z przygotowaniem lub a vista: uczeń ma obowiązek przygotowywać się do niego systematycznie. Ocena nie podlega poprawie. Przy ustaleniu oceny uwzględnia się: poprawność, płynność, tempo i wyrazistość czytania.

          •Odpowiedź ustna: wypowiadanie się na dany temat, recytacja, opowiadanie. Recytacja zapowiadana jest z tygodniowym wyprzedzeniem. Nie ma możliwości poprawy oceny, o ile nauczyciel nie wyrazi wcześniej na to zgody. Przy ustalaniu oceny uwzględnia się:

          -płynność, wyrazistość, stopień opanowania pamięciowego tekstu- (recytacja),

          -spójność, logiczne uporządkowanie wypowiedzi i przestrzeganie poprawności językowej (opowiadanie).

          Pisanie z pamięci/dyktanda: oceniane są według odrębnych kryteriów.

          praca w grupach: przy ustalaniu oceny uwzględnia się: zaangażowanie ucznia, współpracę z innymi uczniami, podział obowiązków, dyscyplina pracy oraz sposób prezentacji.

          aktywność : wiedza ,którą uczeń może zaprezentować podczas każdej lekcji np. zgłaszając się do odpowiedzi lub przynosząc dodatkowe materiały, eksponaty itp. Aktywność w trakcie lekcji nagradzana jest plusami (za  każde 5 plusów uczeń otrzymuje ocenę bardzo dobrą). Uczeń może utrzymać także minus (np. w przypadku, kiedy zapytany przez nauczyciela, nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, gdyż nie uważał na lekcji. Za każde 5 minusów uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną). Uczeń może otrzymać także ocenę za aktywność dzięki udziałowi w konkursach/zawodach/turniejach.

          Prace projektowe i konkursowe: warunki na jakich są oceniane prace projektowe i konkursowe są zależne od charakteru tej pracy i ustalane na bieżąco przez nauczyciela w porozumieniu z uczniami i przez nich akceptowane.

          Nieprzygotowanie do zajęć: (symbol-„np”):

          Uczeń może zgłosić w semestrze 3 razy nieprzygotowanie do zajęć, nie ponosząc za to żadnych konsekwencji. (Przez nieprzygotowanie rozumie się: brak pracy domowej, brak opanowania wiedzy, umiejętności z poprzednich lekcji, brak zeszytu przedmiotowego lub zeszytu ćwiczeń, materiałów, które należało przynieść na lekcję).

          Każde następne nieprzygotowanie skutkuje oceną niedostateczną. Nieprzygotowanie do zajęć nie obowiązuje na zapowiedzianych sprawdzianach czy kartkówkach!

          Nieobecność na klasówkach/sprawdzianach/testach/kartkówkach:

          Uczeń, który, z przyczyn losowych, nie pisał sprawdzianu/klasówki/kartkówki/testu, i jest to usprawiedliwiona nieobecność, ma 2 tygodnie (od dnia powrotu do szkoły) na napisanie zaległego sprawdzianu. Nieusprawiedliwiona nieobecność (wagary) skutkuje oceną niedostateczną.

          Uczeń, który nie przystąpił do sprawdzianu, kartkówki, testu/klasówki z powodu nieobecności otrzymuje tymczasowy wpis w dzienniku elektronicznym:  „0”.

          Prace pisemne uczniów przechowywane są do końca roku szkolnego u nauczyciela uczącego i dostępne do wglądu dla rodziców podczas konsultacji.

          Serdecznie zapraszam Państwa do zapoznania się z Nową Podstawą Programową dla klas I-III i z wymaganiami programowymi dla klasy III, które znajdziecie Państwo na stronie SP 205 w zakładce Dokumenty.