• Oswiadczenie o kontroli zarządczej za 2019 rok
    27.09.2021 00:45 | więcej »
  • Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej

27.09.2021 00:44 | więcej »
  • Informujemy, że na terenie Szkoły zainstalowany jest monitoring wizyjny na korytarzach, przed wejściami do szkoły oraz przy boisku Orlik.

Art.108a Prawo Oświatowe
    Klauzula informacyjna - monitring
    02.02.2020 22:06 | więcej »
  • Sekretariat szkoły przyjmuje podania, skargi, wnioski i pisma interesantów.
    Korespondencję można dostarczyć osobiście, drogą pocztową lub elektroniczną.
    Sprawy są rozpatrywane z zachowaniem trybu i terminów zgodnych z Kodeksem Postępowania Administracyjnego.
    Sekretariat szkoły udziela szczegółowych informacji dotyczących sposobu załatwiania spraw.

Zapisanie dziecka do szkoły

Wypisanie dziecka ze szkoły

Zwolnienie dziecka z zajęć wychowania fizycznego

Odroczenie obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego

Indywidualne nauczanie

Wydanie duplikatów dokumentów

Skargi i wnioski, sprawy uczniów i rodziców
    27.09.2021 00:57 | więcej »
  • Szkoła realizuje cele i zadania określone w Ustawie o systemie oświaty oraz przepisach wydanych na jej podstawie, a w szczególności:
    umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej szkoły podstawowej oraz w przyjętych programach nauczania;
    stwarza optymalne warunki rozwoju dla uczniów, dba o ich rozwój intelektualny, fizyczny, emocjonalny, społeczny i moralny zgodnie z przyjętym programem wychowawczym i profilaktyki;
    wspomaga wychowawczą funkcję rodziny i kształtuje pozytywne środowisko wychowawcze;
    sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz w miarę możliwości szkoły.
    20.11.2012 14:53 | więcej »
  • Szkoła Podstawowa nr 205 w Łodzi jest jednostką organizacyjną Miasta Łodzi, prowadzoną w formie jednostki budżetowej.

Szkoła działa na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) i statutu szkoły.
    20.11.2012 14:52 | więcej »
  • Placówka jako podmiot publiczny podlega nadzorowi i kontroli przez upoważnione organy administracji państwowej:
    Kuratorium Oświaty:
    Zewnętrzne mierzenie jakości pracy szkoły pod kątem osiągania wybranych standardów.
    Przegląd i ocena szkoły pod względem bezpieczeństwa i opieki.
    Kontrola przestrzegania procedur awansu zawodowego nauczycieli.
    Wydział Edukacji UMŁ
    Teczki akt osobowych pracowników administracji i pracowników pedagogicznych. Karty ewidencji czasu pracy.
    Biuro Audytu i Kontroli UMŁ
    Gospodarka pieniężna - zaciąganie zobowiązań i windykacja należności. Inwentaryzacja.
    20.11.2012 14:51 | więcej »