• Na terenie szkoły odbyły się zajęcia profilaktyczne poprowadzone przez Referat Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej w Łodzi w poszczególnych klasach:
    27.09.2021 00:15 | więcej »
  • Drogi Rodzicu, zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

27.09.2021 00:09 | więcej »
  • Drogi Uczniu, czekam na Ciebie, gdy:

27.09.2021 00:08 | więcej »
  • Pedagog szkolny, to ktoś kto nie ocenia, nie krytykuje, nie wyśmiewa. Pedagog to osoba, która wysłucha, zrozumie, doradzi, podpowie i:

• wytłumaczy jak skutecznie radzić sobie ze stresem,

• przestrzeże przed tym, co niebezpieczne,

• nauczy myśleć twórczo,

• odpowie na pytania „jak się motywować do pracy, nauki?” oraz „jak dobrze gospodarować czasem?”,

• wytłumaczy, co znaczy być asertywnym.

27.09.2021 00:03 | więcej »
  • Pedagog Anna Mazur

poniedziałek 8:00- 14:00

wtorek 8:00- 14:00

środa 12:00- 17:00

czwartek 8:00- 13:00

piątek 8:00- 13:00

Konsultacje i porady z rodzicami odbywają się po wcześniejszym ustaleniu terminu.

27.09.2021 00:01 | więcej »
  • Na terenie szkoły odbyły się zajęcia profilaktyczne poprowadzone przez Referat Profilakytki Społecznej Straży Miejskiej w Łodzi w poszczególnych klasach:
    Klasy I - "Bezpieczna droga"
    Klasy II i III - "Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy"
    Klasy IV - "Dziecko i ruch drogowy"
    Klasy V - "Bezpieczeństwo w sieci"
    Klasy VI - "Odpowiedzialność prawna osób nieletnich"
    Klasy VII - "Tolerancja, czy jej brak"
    Klasy VIII - "Młodzi przeciw przemocy"
    Koordynator warsztatów p.Agata Łuczak - pedagog szkolny
    21.10.2020 11:22 | więcej »
  • Rozliczenie stypendiów i zasiłków szkolnych
    02.02.2020 22:11 | więcej »
  • Świadczenie dla uczących się dzieci i młodzieży stanowią formę pomocy materialnej dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej. Udzielanie tych świadczeń ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów, poprawę dostępności kształcenia na wyższych poziomach edukacji dla dzieci i młodzieży z uboższych środowisk.
    Podstawową przesłanką otrzymania przez ucznia stypendium szkolnego jest trudna sytuacja materialna, wynikająca z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej wystpuje bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo - wychowawczych, alkoholizm lub narkomania.
    Stypendium szkolne może być przyznane w formie:
    • całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych
    • pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym
    Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne wynosi 528,00 zł.
    Stypendium szkolne jest przyznawane na okres nie krótszy niż miesiąc i nie dłuższy niż 10 miesięcy w danym roku szkolnym.
    Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć do 15 września danego roku szkolnego.

Zasiłek szkolny może być przyznanay uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego, np. klęska żywiołowa, pożar, włamanie lub inne okoliczności powodujące przejściową trudną sytuację ucznia. Wniosek o zasiłek szkolny można złożyć w terminie do dwóch miesięcy od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego jego przyznanie.
    Wraz z wnioskiem o przyznanie stypendium powinny zostać złożone wyłącznie kopie dokumentów.

Zadanie polegające na prowadzeniu postępowań w sprawach przyznawania świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów realizuje Wydział Edukacji. Uprawnieni do ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego składają wnioski, bezpośrednio w siedzibie Wydziału Edukacji w Departamencie Pracy, Edukacji i Kultury ul. Krzemieniecka 2b p.102 I piętro.
    Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących ubiegania się o pomoc materialną dla uczniów udzielają pracownicy  Wydziału Edukacji tel. 42 638-48-26, 42 638-48-28.
    22.09.2020 16:30 | więcej »
  •   Poniedziałek 9.00 - 13.00
    29.12.2020 10:44 | więcej »