• TYDZIEŃ ZDROWIA

• 06.04.2019 23:40
      • Pierwszy tydzień kwietnia upłynął w naszej świetlicy pod hasłem ZDROWIA. Głównym celem zajęć świetlicowych była promocja zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania, a także zwrócenie uwagi na ogromną rolę aktywności fizycznej.
        Uczniowie podczas zajęć wysłuchali wiersz J. Brzechwy "Na straganie", w trakcie omawiania dowiedzieli się o potrzebach zdrowego odżywiania, co oznacza wyrażenie "piramida zdrowego żywienia", poznali wartości odżywcze warzyw i owoców z zachowaniem higieny podczas sporządzania posiłków i kulturalnego spożywania ich.
        Wspólnie uczyli się również piosenki "Mam tę moc" z filmu "Kraina lodu".
        Tydzień zdrowia pozwolił dzieciom rozruszać się, a wiosenna pogoda zmęczyć podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.
        Na zjęciach plastycznych uczniowie wykonywali rysunki zdrowych produktów, ulubione owoce i warzywa z kolorowego papieru oraz wspólnie stworzyły piramidę żywieniową, którą wykonali z wycinków gazet.
        Zdjęcia w galerii.