• TYDZIEŃ TEATRU

• 31.03.2019 22:30
      • W tym tygodniu tematem przewodnim w naszej świetlicy był TEATR.
        27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej właśnie okazji nasi uczniowie poszerzyli wiedzę o teatrze. Zapoznali się z zasadami kulturalnego zachowania się podczas pobytu w teatrze (teatralne savoir-vivre). Dowiedzieli się również o pracy reżysera, aktorów, scenografa i innych osób tworzących przedstawienie w teatrze.
        Dzieci poznały różnice między kukiełką, pacynką, a marionetką.
        Na zajęciach plastycznych kolorowały i wyklejały obrazki dotyczące teatru, wykonywały maski teatralne oraz samodzielnie skonstruowały z dostepnych materiałów scenę teatralną.
        Uczniowie bardzo chętnie wykonali kukiełki z plastikowych łyżeczek i tekturowych rolek.
        Dzieci wspaniale odgrywały różne scenki, przedstawienia, świetnie improwizowały, a zabawa w teatr była niezwykle twórcza i rozwijająca.
        W. Szekspir "Świat jest teatrem, aktorami ludzie..."