• Bajka pt. "Jak biały słonik zawstydził małpy"

• 23.03.2018 20:30

„Jak biały słonik zawstydził małpy”

23 marca 2018 r. uczniowie klas I-II omówili z wychowawcami świetlicy bajkę pt. "Jak biały słonik zawstydził małpy" w ramach projektu edukacyjnego "Mądre bajki z całego świata". Po wspólnym wysłuchaniu bajki i rozmowy na temat jej treści, chętni uczniowie mogli wykonać ilustrację przedstawiającą losy białego słonika z Beninu. Zadaniem każdego dziecka było również odbicie odcisku palca na kartce papieru w celu porównania swoich linii papilarnych.  Uczniowie zgodnie doszli do wniosku, że każdy człowiek ma inne linie papilarne, które są symbolem Naszej niepowtarzalności. Na zakończenie zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest morał i  sformułowały motto podsumowujące zajęcia. Efekty pracy przedstawiają zdjęcia zamieszczone w galerii pt. „Biały słonik”.

Podsumowanie:

• Każdy człowiek jest niepowtarzalny, wyjątkowy i wartościowy i nie zależy to od jego wyglądu zewnętrznego.
        • Każdy z nas ma inne talenty, zainteresowania, pasje czy cechy charakteru – jesteśmy inni, ale to nie znaczy, że gorsi od innych.
        • Nie należy oceniać ludzi po wyglądzie czy kolorze skóry.
        • Pomimo różnic, każdy z nas jest tak samo ważny.

MORAŁ:

• Należy szanować naszą różnorodność!