• Projekt edukacyjny "Mądre bajki z całego świata"

• 16.03.2018 18:47
      • Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej klas I - II biorą udział w projekcie edukacyjnym pt. „Mądre bajki z całego świata” Kulczyk Foundation.

Podstawą tego projektu jest siedemnaście bajek z dziewięciu krajów, w tym z Polski („Bajka o Piotrusiu”), które są punktem wyjścia do dialogu z dzieckiem o wartościach, takich jak: przyjaźń, miłość, zaufanie, odwaga, zgoda, współpraca, sprawiedliwość, uczciwość, zrozumienie dla innego człowieka, otwartość czy wrażliwość).

Wartości te są życiowymi drogowskazami kształtującymi zachowania i postawy ludzi – determinują relacje międzyludzkie, czyniąc życie lepszym. „Mądre bajki z całego świata” pozwalają dzieciom zrozumieć, że nie można budować własnego życia na krzywdzie i niesprawiedliwości.

Ponadto realizują one następujące cele ujęte w podstawie programowej:

• wspomaganie dziecka w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, fizycznym i estetycznym, przygotowanie do życia w zgodzie z samym sobą, ludźmi i przyrodą,
        • dbanie o to, by dziecko odróżniało dobro od zła,
        • kształtowanie systemu wiadomości i umiejętności potrzebnych do poznawania i rozumienia świata.

„NIECH NAM TE BAJKI OTWORZĄ SERCA NA INNYCH”