• "Lalkowy teatr pudełkowy" - warsztaty

• 07.04.2014 09:28
      •                       W czwartek,dnia 3 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty teatralne. Uczestniczyły w nich wybrane dzieci ze świetlicy -klas II i III.
        Organizatorem tych warsztatów była filia Ośrodka Kultury Górna - Strefa Kultury Otwartej.
        Prowadziła je Pani Barbara Wójcik-Wiktorowicz - scenograf teatralny.
      •

Podczas warsztatów dzieci miały stworzyć swój mały teatr. Podzieleni na grupy, uczestnicy wykonywali z pudełek scenę. Malowali je lub obklejalli kolorowymi taśmami. Następnie wykonywali  kukiełki według własnego projektu. Każda grupa miała zainscenizować krótkie przedstawienie. Pod koniec warsztatów nadszedł czas prazentacji.Widownię stanowili sami uczestnicy warsztatów.

Dzieci dośwaidczyły, że teatr może być przestrzenią ich wyobraźni.Dzięki działaniom artystycznym pani Barbara uświadomiła im, żę każdy z nich jest twórcą i artystą.Scenograf i plastyk "przemyciła" w swoich warsztatach historię teatru objazdowego i ulicznego  XVII w.

Wszyscy wyszli z zajęć uśmiechnięci i zadowoleni.

/patrz: zdjęcia w galerii/