• ZABAWA ANDRZEJKOWA

• 04.12.2018 22:43
      • W piątek 30 listopada klasy drugie bawiły się na zabawie andrzejkowej, podczas której przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji oraz o tym, że dziś wszystkie wróżby traktuje się z przymrużeniem oka. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie, konkursach oraz wróżbach.
      • Każdy z uczestników był ciekawy, co czeka go w niedługiej przyszłości. Dzieci losowały jaki zawód będą wykonywać oraz mogły powróżyć sobie z serduszek, aby dowiedzieć się jak będzie miał/a na imię ich ukochana osoba. Aby spełniły się wszystkie andrzejkowe wróżby, każdy z uczestników musiał wrzucić grosik "do studni" na szczęście.

Dzieci musiały również przeskoczyć przez miotłę, czyli "dać krok w przyszłość".

Niektórzy uczniowie brali udział w konkursach:

- taniec z balonami,

- gorące krzesełka,

- zabawa w kręgu " Buty stać!".

Zwycięzcy dostali nagrody w postaci kompletów ołówków, piłeczek i długopisów.

Było bardzo miło i wesoło.

Podzielone na grupy dzieci wykonywały z dostępnych materiałów wylosowane rekwizyty: różdżkę wróżki, miotłę czarownicy i kapelusz czarodzieja.

Każda z klas dostała również nagrodę za wykonany plakat o tematyce andrzejkowej.

Andrzejkową atmosferę umilił nam słodki poczętunek, o który zadbali rodzice. Bawiliśmy się świetnie. Na koniec każdy uczestnik zabawy otrzymał słodką niespodziankę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej zabawy.