• Bajka pt. "Piotruś szuka przyjaciela"

• 08.06.2018 21:29
      • 7 czerwca 2018 roku uczniowie klas I-II zapoznali się z kolejną bajką z projektu edukacyjnego pt. "Mądre bajki z całego świata". Tym razem była to bajka o przyjaźni. Dzieci z uwagą wysłuchały nagrania pt. "Piotruś szuka przyjaciela", a następnie odpowiadały na pytania nauczyciela, dotyczące treści utworu. Na koniec każdy powiedział, kim według niego jest prawdziwy przyjaciel. Ustaliliśmy również morał płynący z bajki:

„Prawdziwa przyjaźń jest wtedy, kiedy macie o czym rozmawiać, kiedy nie męczy was milczenie, kiedy rozumiecie się bez słów, kiedy troszczycie się o siebie nawzajem i uważacie, żeby nie sprawić przyjacielowi przykrości, kiedy robicie razem naprawdę ważne rzeczy, które uwielbiacie robić”.