•  Tangram v rozprávke - Tangram w bajce
      • Tangram v rozprávke - Tangram w bajce

• 06.05.2016 22:21
      • O projekcie

Wykorzystanie 7-elementowej układanki Tangram do tworzenia przez dzieci bajek. Połączenie edukacji matematycznej z humanistyczną.

Použitím 7- dielikov hlavolamu Tangram vytvoriť detské rozprávky. Kombinácia matematického vzdelania s humanitným.

CIELE

Pobudzanie kreatywności dzieci przez wymyślnie tangramowych postaci i układanie własnych bajek.Połączenie edukacji matematycznej i humanistycznej. Kształtowanie wyobraźni i umiejętności wypowiadania się. Nauka współdziałania - praca w grupie.
        Stimulovať kreativitu detí prostredníctvom hlavolamu Tangram vytváraním vlastných rozprávok. Połączenie výučbe matematiky a humanitných vied. Formovanie fantázie a komunikačných schopností. Spôsob spolupráce - práca v skupine.

PRACOVNÝ POSTUP

dzieci pod opieką nauczyciela układają bajki, dzieci przy pomocy nauczyciela wykonują bajkowe książeczki,
        dzieci z nauczycielem wysyłają książeczki pocztą, dzieci czytają bajki napisane przez rówieśników
        Deti pod dohľadom učiteľa vytvoria rozprávku, deti s učiteľom vytvoria rozprávkovú knihu, deti s učiteľom odošlú e-knihy, deti budú čítať rozprávky písané rovesníkmi