• Sprawozdanie z realizacji Projektu

• 27.12.2018 20:25
      • Sprawozdanie z realizacji Międzynarodowego Projektu "Piękna nasza Polska cała!" - IX 2018- XII 2018
      • W ramach Międzynarodowego Projektu „3 września 2018 roku –" Piękna nasza Polska cała": zrealizowaliśmy następujące zadania::

1. Osłuchanie się, nauka iśpiewanie Hymnu Polski – "Mazurka Dąbrowskiego" (współudział w biciu rekordu Polski oraz udział w apelu).
        4. Nauka piosenek o tematyce patriotycznej: "Jesteśmy Polką i Polakiem", "Serce w plecaku" oraz "Co to jest niepodległość?".
        5. Nauka tańca ludowego „Trojak” i „Oberek”. - (lekcja koleżeńska we współudziale z p.Martą Papis).
        6.Nauka wierszy o tematyce patriotycznej: „Powiewa flaga”- Czesława Janczarskiego i "Roty" Marii Konopnickiej.
        7. Zorganizowanie kącika patriotycznego „Piękna nasza Polska cała”.
        8. Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu”.
        9. Zapoznanie dzieci z zabawami ludowymi: „Klepok”, „Pląsy z długą brodą”.
        10. „Według przepisu Babci lub Dziadka” – wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy, degustacja i podzielenie się przepisem.
        11.„Na skrzydłach historii” – wykonanie prezentacji multimedialnej pod hasłem: ”Łódź bajką i chwilą relaksu zaprasza”.
        12.„Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki z Łodzi na adres Pani Ludmiły Fabiszewskiej, MP nr 2 Aleksandrów Łódzki, ul. Łęczycka 4, 95-070.
        13. „Wysłanie kartki Bohaterom” - na adres Fundacji „Sensoria”.
        14. „Moja mała Ojczyzna”- Konkurs plastyczny "„MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ”.
        15. Zorganizowanie w szkole „Dnia Mody Patriotycznej”.
        16. „Drzewo Pamięci” – zasadzenie na wybranym terenie szkoły drzewka jako symbolu życia i wolności.
        17. Zorganizowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego pt. „To wszystko Polska”.
        18. Zorganizowanie wycieczki pod hasłem: „Szlakiem historii” (wycieczka do skansenu w Sierpcu).
        19. Zorganizowanie Turnieju Wiedzy Patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”.
        20. Zorganizowanie i przeprowadzenie zawodów sportowych pt. „Biało-czerwoni”.

Wszystkie nasze dokonania zostały udokumentowane licznymi zdjęciami, filmikami, prezentacjami i umieszczone na oficjalnej stronie internetowej Projektu oraz w miesięczniku "Bliżej Przedszkola".

Dziękujemy, że mogliśmy z Wami uczcić wspaniałe święto naszej wolnej Ojczyzny-

Alicja Skierkowska, Małgorzata Bułhak, Beata.Chruślińska