• Nadzór i kontrola

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 205 prowadzona jest przez Miasto Łódź.

Organ prowadzący (finanse, inwestycje, remonty, poityka personalna):

Wydział Edukacji UMŁ, Łódź, Krzemieniecka 2 b

CUWO Łódź,ul. Kopernika, Łódź - finanse, rachunkowość, kadry

Organ nadzoru pedagogicznego (dydaktyka, wychowanie, opieka:  w zakresie pracy merytorycznej)

Kuratorium Oświaty w Łodzi, ul. Więckowskiego 33

- Zewnętrzne mierzenie jakości pracy szkoły pod kątem osiągania wybranych standardów.
           - Przegląd i ocena szkoły pod względem bezpieczeństwa i opieki.
           - Kontrola przestrzegania procedur awansu zawodowego nauczycieli.

Biuro Audytu i Kontroli UMŁ

Gospodarka pieniężna - zaciąganie zobowiązań i windykacja należności. Inwentaryzacja.

Szkoła realizuje cele i zadania określone w Ustawie o systemie oświaty oraz przepisach wydanych na jej podstawie, a w szczególności:

- umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej szkoły podstawowej oraz w przyjętych programach nauczania;
           - stwarza optymalne warunki rozwoju dla uczniów, dba o ich rozwój intelektualny, fizyczny, emocjonalny, społeczny i moralny zgodnie z przyjętym programem wychowawczym i profilaktyki;
           - wspomaga wychowawczą funkcję rodziny i kształtuje pozytywne środowisko wychowawcze;
           - sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz w miarę możliwości szkoły.

Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej za rok 2019